phpBB Forum

#
Pontos idő: szer. nov. 20, 2019 2:38 pm

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 888 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Index biztosíték kimegy
HozzászólásElküldve: szer. jan. 09, 2019 11:59 am 

Szisztok!

2108-as gépem van. A minap olyat tapasztaltam, hogy parkolóból indulás után egyszer csak elszállt volna a töltés a műszerfal szerint. Aztán lassan leállt az összes kijelzés, kivéve a fogyasztásmérő. nem mertem leállni, egyből haza mentem. Otthon azt találtam, hogy kiégett az irányjelző biztosítéka (világítások voltak, és az aksira rámérve az is rendben volt töltéssel együtt). No, gondoltam, megoldva, kicseréltem a 8A-es biztosítkot. Egyből útnak indultam, mert kellett, és minden ok, aztán, amikor parkolás után újra indultam, nem tudom megmondani, hogy egyből-e, de félpercen belül ismét lehallt, index és műszerfal kijelzések nélkül mentem hazáig. Újra csak azt látom, hogy kiment a biztosíték.
Mindkét esetben hátramenetet kellett használnom a parkolásból kiálláshoz, és talán a belső fűtés ventiket is bekapcsolhattam, de az nem biztos (ezek egy ideje már betegesen akarnak/nem akarnak forogni a különböző fokozatokon).
Átnéztem a hátsó lámpákban a tolató izzókat, azok rendben vannak, igaz csak a jobb hátsó szokott világítani.
Szóval, nem tudom, mi lehet, ami terheli egyben az index biztosítékon keresztül a rendszert, és mikor lép ez a jelenség fel. Megköszönnék minden segítő ötletet!
Zsolt

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Index biztosíték kimegy
HozzászólásElküldve: szer. jan. 09, 2019 11:59 am 

Szisztok!

Módosítok. Most már egyértelmű, hogy akkor megy ki a biztosíték, ha tolatásba kapcsolok. Korábban mintha ez nem minden esetben következett volna be, tehát, mintha valami bizonytalankodott volna, de most már ha gyújtás rajta és hátramenetbe teszem, akkor egyből kiég a biztosíték. Ha kiveszem a hátsó tolatóizzókat, akkor is ez a helyzet.
Zsolt

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Lámpák,világítás
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 17, 2019 11:24 pm 

... úgy tűnik, a tolatókapcsoló volt a bűnös.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 888 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]