phpBB Forum

#
Pontos idő: szer. júl. 15, 2020 9:02 pm

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 522 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kábelek,csatlakozások
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 15, 2017 2:29 pm 

eyg írta:
Attila75 írta:
elért a hengeres biztosítékok átka.
szereztem egy orosz gyártmányú bizt. táblát szétszedtem,kijavítottam a hibákat de a jugoszláv tipusuval nem akar összhangba kerülni.mi lehet más benne?

A hengeres helyett késes biztitáblát szereztél? Mert a kettő nem teljesen csereszabatos (más kábelezésű samarakhoz készült a kett). Az egyik topikban leírta egy klubtárs, hogy mit, mire kell cserélni, hogy jó legyen.

nem késes tábla, ugynúgy hengeresbizti tábla csak orosz.
1990-es 1.3 ccm samará-ról lenne szó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 15, 2017 9:11 pm 
VIP

rami007 írta:
Rendkívül jó anyagból van egyből befutja a cink.

Ha így lenne nem kellene tákolni! Egyébként meg a forrasztó ón, vagy forraszanyag... cink nemigen. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 15, 2017 9:24 pm 
VIP

Az orosz az etalon, a yugo kívülről kompatibilisnrk kellene vele lennie. Vagy mit értesz nem összhangba kerülés alatt? Nem jó a csati, vagy nem működik valami? Első eset gyanús, mert a csatlakozók azért passzolnak, második esetben pedig lehet,h a javítás nem sikerült, vagy valamelyik csati érintkező tüskéje letört kihúzáskor, vagy ilyesmi.
Továbbra is azt mondom a hengeres egy rakás sz@r, késes már jobb,de rosz helyen van egész doboz... Ha cserélsz csak késesre az lehet az injektorosé is (2114), az átalakítást korábbanleírtam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 16, 2017 12:36 am 
Taxis VIP

Nyilván jobb a késes ,de akkor is csodálatosan forrasztható. Igazi réz Afganisztánból.
Igazad van nem cink mert zinn vagy valami hasonló németül az meg ón, de a lényeg tiszta réz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 16, 2017 8:20 am 

Azért annyira szar nem lehet az a hengeres biztitábla, nálam 26 év alatt semmilyen probléma nem volt vele.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 16, 2017 11:33 am 
Taxis VIP

Én 2x kaptam szét és egyetlen gyenge pontra vezethető vissza minden, a karbantartás hiányára! Amíg nem hány be valami addig még a port sem töröljük le a műanyagról! Ha 3 évente lehúznánk a stekkereket, befújnánk kontakt nedűvel és a biztiket megmozgatva szintén locsolnánk örök élet meg két év. Szerintem az oxidációból eredő melegedés a haláluk ,meg a csatorna eldugulása és a vízben álló érintkezők. De a villanyhoz laikus vagyok mint már többször kiderült....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 16, 2017 12:33 pm 

készülget az új tábla.hengeres biztiket kicserélem késesre.szereztem fórasztható késes aljakat.újra átnézem mit csináltam és próba. :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 16, 2017 10:33 pm 
VIP

ggabbroo írta:
Azért annyira szar nem lehet az a hengeres biztitábla, nálam 26 év alatt semmilyen probléma nem volt vele.

Hát! Sok vizet sem látott ennyi év alatt. :D Így nem csoda, hogy bírja.
Szerintem is alapvetően az elhelyezés (ereszcsatorna) a fő baja. Minennapi használatnál ott kap vizet, nem is keveset. A fedél leszorító kallantyúk is hamar törnek és a bejutó víz, sajnos benne is marad. A 2105-07 motortéri elhelyezés ilyen szempontból jobb volt.
Érdekes módon a 2101-03 szériában a vezető előtt a műszerfal alatt szintén gyakran megbetegedett, de ott nem korrózió, hanem a foglalatok kilazulása volt az elhalálozás oka.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 17, 2017 8:13 am 

eyg írta:

Na jó, de ha mindig 5cm vízben áll és tönkremegy, akkor az nem a biztosítéktábla hibája...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 17, 2017 4:10 pm 

elkészült a tábla :P ,késes aljak szépen ülnek a helyükön.teszt sikeres.működik. :P :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 18, 2017 9:00 pm 
VIP

ggabbroo írta:
eyg írta:

Na jó, de ha mindig 5cm vízben áll és tönkremegy, akkor az nem a biztosítéktábla hibája...

Nem b@sszus,hanem az idióta Szergejé,aki odatervezte...

És tévedsz, nem kell 5cm víz. Elég a magas páratartalom is!
Villamos alaphibákat követtek el ennél a táblánál...és az anyag is pocsék, a boldogsághoz kevés a forraszthatóság,mikor a támasztó műanyag képes megolvadni a biztitartó érintkező pedig elmozdul és folyamatosan érintkezési hibákból adódóan további meghibásodásokat okoz. A csatlakozók érintkező tüskéit meg oxidálódó anyagból készítik. Nem olajozni kell azt, hanem megfelelő anyagból készíteni.... Az érintkező tüskék kialakításéról nem is beszélve, sehol még csak nem is gondolnak ilyen gagyi megoldásra....Tehát nem a biztitábla a hibás, hanem azok a bslekok,akik ezt tervezték kiépítették, engedélyezték....agyam mondig eldobom ezen a témán. Ja és annak ellenére,h panaszkodnak rá gyártyák ugyanúgy évtizedekig....agyrém.Ja és a nyákvédő lakk úgy tapad, h képes atomjaira hullva magával ragadni az áramvezető sávokat...tényleg el lehet élvezni ettől, bakker...Párat láttam már...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 20, 2017 5:48 pm 
Taxis VIP

Jó jó ,de a műanyag a hőtől olvad az meg a kontakt hiba miatt termelődik. Akkor a nyugatiaknál is ez a fólia volt szinte mindenütt. 30 év nem kevés, és miért pont ez legyen százas ,ha a kapcsolók is olyanok amilyenek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 19, 2017 12:52 pm 

Sziasztok!

Vacakolt a világítás, az ablakmosás, és a hűtőventillátor. Több biztosíték körül is megolvadt a műanyagburkolat, illetve érintkezőjük eltörött.
Pár éve egyszer már javítottam a biztosítéktáblát, még egyszer nem láttam értelmét. Vettem egy új, késes táblát.
A világítás működik az ablaktörlő szintén. Viszont az ablakmosó továbbra sem. Nem tudom, hogy a hűtőventillátorral mi a helyzet, nem melegítettem fel annyira a motort. Van valami egyszerű módszer, hogy hogyan lehet a ventillátor működését tesztelni?

A nagy szervizkönyv 7-5 ábrája alapján, a relé 87 lábának helyére 12 Voltot kötve a ventillátornak forognia kell. Jól gondolom?

Ugyanígy, ha a relé 86-os lábát testre húzom, akkor a relének meg kell húznia.

Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 20, 2017 9:18 am 

vargham írta:
Sziasztok!

Vacakolt a világítás, az ablakmosás, és a hűtőventillátor. Több biztosíték körül is megolvadt a műanyagburkolat, illetve érintkezőjük eltörött.
Pár éve egyszer már javítottam a biztosítéktáblát, még egyszer nem láttam értelmét. Vettem egy új, késes táblát.
A világítás működik az ablaktörlő szintén. Viszont az ablakmosó továbbra sem. Nem tudom, hogy a hűtőventillátorral mi a helyzet, nem melegítettem fel annyira a motort. Van valami egyszerű módszer, hogy hogyan lehet a ventillátor működését tesztelni?

A nagy szervizkönyv 7-5 ábrája alapján, a relé 87 lábának helyére 12 Voltot kötve a ventillátornak forognia kell. Jól gondolom?

Ugyanígy, ha a relé 86-os lábát testre húzom, akkor a relének meg kell húznia.

Köszönöm

Hűtőnél a jeladó vezetékét testre zárni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 20, 2017 10:46 am 
VIP

Csak akkor fog működni, ha a késes táblád a karburátoroshoz készült (kicsi az esély,de létezik ilyen), ha injektoroshoz való, akkor várhatod, mert az a relé nincs benne, pótolni kell! De, mint írtam ezeket korábban leírtam.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 522 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]