phpBB Forum

#
Pontos idő: vas. jún. 13, 2021 3:12 am

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3300 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Neten találtam
HozzászólásElküldve: vas. jan. 22, 2017 3:00 pm 
Taxis VIP

Az a két fotó olyan mint a Quelle katalógus képei! Én majd lefotózom a sedant ami a Tesco előtt parkol, na az lesz a valóság :lol: Egyébkén én is úgy látom mint Attila.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 22, 2017 6:31 pm 

Ezzel az erővel Marilyn Monroe is egy ronda nő, aki nem hiszi, annak holnap kiásom és lefotózom! :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 22, 2017 8:48 pm 
VIP

ggabbroo írta:
Ezzel az erővel Marilyn Monroe is egy ronda nő, aki nem hiszi, annak holnap kiásom és lefotózom! :lol:

Nem hiszem! :lol:

Egyébként izlésről nehéz vitatkozni!

Ismerek olyat is, aki szerint a 110-es szép, nem tudom, nekem nagyon sok vodkát kellene innom, de ha szépnek látja legyen vele boldog... mondjuk a 111-es sem sikerült valami szépre, de legalább van csomagtere!

Ha a Szamarából csináltak volna egy normális kombit, azzal én is boldogabb lettem volna, a szedánt pedig meghagyom annak, aki azt szereti...

A mondanivalóm lényege, hogy most is tökölnek egy normális kombi gyártásával, a Vesta ígéretes, de lépcsősháttal nem kell!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 22, 2017 9:44 pm 
VIP

Az "új" UAZ Patriot is egy oroszos kényszer facelift, a Simbir és a 90-es évek 3162 utódja.
A Niva valóban nagyon gáz, sokkal jobban járt volna a Lada, ha a 2123 megjelenésekor (Chevrolet Niva) nyugdíjazzák a 4x4-et.
Tökölés az megy rendesen, de még nem késő a Vestának, állítólag nemsokára (év elején) itthon is kapható lesz. Ha jó áron adják, akkor vinni fogják. Ezt arra alapozom, hogy a Kalina alapú (18 éves) kisautókból is meglepően sokat eladnak.

2108 1.3i GM Valmet Baltic Bumpers-->2110 1.5i 16V DOHC Bosch M(otronic)1.5.4 Euro2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 22, 2017 10:38 pm 
VIP

ggabbroo írta:
Ez rusnya?

Csatolmány:
1111.jpg

Minden szentnek maga felé hajlik a keze! :lol:
Mondjuk nekem a szpojlerezettekből egyik sem jön be. A sima sedan szerintem nem olyan nagyon rusnya, főleg ahhoz képest, hogy az eredetileg 3-5 ajtósra tervezett autókból tényleg ritán jön össze egy normális kinézetű szedán (Opel astra mind ez a kategória).
Szerintem a szedán mellett egy igen nyomós érv, hogy mindig is ritka volt, így hosszú távon unikálisabb.
Persze mivel nekem is ilyen van, nyilván elfogult vagyok! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2017 8:09 am 
VIP

zso1986 írta:
Tökölés az megy rendesen, de még nem késő a Vestának, állítólag nemsokára (év elején) itthon is kapható lesz. Ha jó áron adják, akkor vinni fogják. Ezt arra alapozom, hogy a Kalina alapú (18 éves) kisautókból is meglepően sokat eladnak.

Igen, de a kombit, vagy a "Cross"-t, még az oroszoknál sem gyártják!

Az X-ray, már formára úgy-ahogy, de kicsi a csomagtere, inkább kisebb SUV méretekkel rendelkezik.

A Vesta tényleg akkor rúghat csak labdába, ha olcsóbb lesz, mint a Dacia Logan, vagy Duster, egyébként nem!
Arról nem is beszélve, hogy a Daciánál megint tökéletesítik a típusokat (bár a motorválaszték kezd egyre kevésbé szimpatikus lenni), és bővítik a gyártókapacitást (Marokkóban is) szóval van mit behozni.
Továbbá ott a Hyundai-Kia, akik már kimondva is az európai piac letarolását tűzték ki célul (egyelőre csak duma szintjén), na meg ne felejtsük ki a Suzuki Vitarát, ami azért már egész jól néz ki, bár árban azért már inkább az átlag új autó árakon mozog.

Az az igazság, hogy Magyarországon az olcsó autóknak van piaca (ezért is adtak el ennyi Ladát az első évben, de ha kiderül, hogy az olcsóságnak ára van, ezek nagyon hamar a használtautópiacon találják magukat és új autóként nem fog kelleni a kutyának sem-Hungarolada), az ismert gazdasági környezet miatt, a 3,5-5,5 milliós vételár körül már bőven van lehetőség válogatni, szerintem ott nincs már/még keresnivalója egy Ladának.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2017 5:25 pm 
VIP

http://rtl.hu/deleted20161227-163048-rt ... sszateroje

A jelenlegi Logan-nál (a nagy hasmagasságot leszámítva) igényesebb autónak tervezték a Vestát, szerény véleményem szerint. Ezt kizárólag a dizájnra értem, minőségben elképzelhető, hogy a Dákó jobb, bár erre se vennék mérget.
Szubjektív, de szerintem komolyabb benyomású autó, nem az a low budget megjelenés, részletek és apróságok jobban kidolgozottabbak.
Drágábbra tippelném a Vestát, mint a Logant, és amennyire közel van a Granta/Kalina ára a Daciahoz, valószínűleg drágább is lesz. De esélye szerintem marad így is simán.
Elsősorban ferdehátút, utána kombit kellene minél hamarabb gyártásba vinni, nem 3 év múlva.. Jaja. :)

2108 1.3i GM Valmet Baltic Bumpers-->2110 1.5i 16V DOHC Bosch M(otronic)1.5.4 Euro2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 24, 2017 8:56 am 
VIP

Nálam a magas hasmagasság csak előnyt jelent és nem hátrányt!
A Lada motorja szimpatikusabb a Dacia motorkínálatánál!

A 3 henger és a turbók engem taszítanak!

Más (szmogriadó kapcsán):

A dízel motorok alkalmazását személyautókban megtiltanám (nagyon komoly gondot jelent az elővilágnak). A magas szállópor koncentráció, bizony a dízelek (főleg a modern dízelek és sajnos már egyre inkább a modern benzinmotorok is) komoly kiváltói! Olyan kisméretű részecskék távoznak a kipufogóból, hogy azok nem esnek le, sőt még a csapadék sem képes kimosni, csak a légáramlat. Gyakorlatilag órákig képes a levegőben lebegni és nagyjából olyan magasságban, mely az embert is érinti! Nesze neked környezetvédelem!

Annak idején a szállópor koncentrációja azért sem okozott túl nagy gondott(nem azért mert nem mérték, hanem mert nem érintett annyi embert-asztma...), mert azok a részecskék csupán a tömegüknél fogva is hamar lesüllyedtek a talajra és az eső is képes volt a légkört kitisztítani, pedig akkor aztán fűtöttek az emberek szilárd tüzelőanyaggal és az utcákat régi autók és teherautók koptatták.

Talán már írtam, hogy megfigyeltem régen, hogy a szüleim kutyái, hogy viselkedtek az autók kipufogóinál:
Trabant: szinte szipuztak a blökkik, gyakorlatilag alig lehetett elkergetni onnan őket(na jó ez kicsit túlzás)
Kocka Lada: már nem kereste a lehetőséget, de eltűrte
Opel Astra (F): menekült a füst elöl

Pedig csak az Euro2-nél járunk!

Ha vendég jött valamilyen "modernebb" motorral felszerelt autóval, bizony nem csak ők menekültek, de mi is ( a szúros szagú gázok képződtek,főleg hideg motorok esetén).

Cserébe a fogyasztás? Kb. ott van, legalábbis nagyságrendileg nem változott (nem 1-2 l/100km beszélünk). Egy Szamara is eljár 6,5-8,5 l benzinnel és a mostani 30 év utánni technikával, gyakorlatilag ugyanaz. Szóval, akkor most mi fejlődött? A motorok bonyolultabbakká váltak, több alkatrészt tartalmaznak, drágább anyagokból épülnek fel, szerelhetetlenebbek és még környezetszennyezőbbek is (persze ez nem hivatalos, de az autógyárak ezt tudják, már-már kezdik is bevallani, mert nem bírnak már úgy csalni, hogy legalább a prototípust átrugdossák!). Parasztvakítás mesterfokon.
Mikor a dízel Óódi A123 mögött könnyezik a szemed, téged kitiltanak a városból, ő pedig mehet tovább! Ja és civil gépjárművekbe csak és kizárólag olyan erős motorokat engedélyeznék, ami kb. a max. 140 km/h-ás sebbességre képes (természetes üresen csak a sofőrrel számolva), az adott karosszériát felgyorsítani, semmi többet (és még jóindulatú is voltam)!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 24, 2017 6:44 pm 
VIP

Sajnos azt szabályozzák (környezetvédelem terén is), ami mérhető. A dízelnél a nagyméretű kormot tudták mérni, az volt szabályozva.
Szerintem sokkal jobb az a szabályozás, ami azt mondta hogy x gramm CO2/km, mert ez alapvetően tényleg a kocsi fogyasztásától függ. Ha sokat fogyaszt, akkor magas az érték, ha keveset, akkor alacsony. Persze ezért trükköztek a fogyasztási szabványokkal, ami összehasonlításhoz jó, de a valós élethez kevés köze van.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a szabályozásokat meghatározó államok érdekeltek az autóiparuk nyereségességében, azaz olyan lett a szabáylozás, mit még ők elviseltek. :(

A 70-es 80-as években a mostaninál sokkal szmogosabb (szennyzettebb és hosszabb időn át tartó) időszakok is voltak télen, igaz akkor a por mellett főleg a korom volt durva mennyiségben a levegőben (de mivel máshogy nem volt mérhető, az is lebegő/ülepedő por frakcióként volt mérve és számontartva).
A nyári porhoz (főleg belváros) azt sem szabad elfelejteni, hogy anno az utcákat/utakat is rendszeresen mosták, locsolták. Ma legfeljebb az aszfalt és a villamossinek hűtése miatt "nedvesítik" a burkolt felületeket.

Egyébként mára ismét egyre inkább a lakossági fűtés a fő porszennyező. Pár hete az indexen volt egy jó cikk, ahol hegységi, kis kis falvakban mértek olyan koncentrációkat, ami a jelenlegi pesti értékek 10szerese. (A témával foglalkozók ezt már legalább egy évtizede jelzik és a helyzet csak romlik.) Az ok, hogy mindenki azzal fűt, ami hulladéka van, mindenféle műanyag és egyéb jellemzően jelentős szennyezéssel égő anyag (műszálas szövet, műanyagos papír, stb.) Régen az emberek száraz fával és száraz szénnel fűtöttek, az volt és tudták, hogy vizesen nem jól ég, ma ezzel szinte senki sem törődik. Pesti kertvároson érdemes egy-egy téli délután megnézni a kéményekből milyen füst távozik, brutál. (Pl.: nálunk a szomszéd vizes falevéllel fűti a kis sufniját, ha ott barkácsol valamit. No komment! Neki ez van ingyen a kertben.)
Persze vannak új technológiák, olyan kazánok amik a fát úgy égetik el, hogy abból tényleg csak gázok lesznek, de ezek még nem túl gyakoriak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 04, 2017 4:35 pm 
VIP

https://youtu.be/KNWPaW1yPgc

:lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 03, 2017 6:07 pm 
VIP

Tetszik. Az orra kifejezetten prémium. És a Totalcar se fikázza.. El se hiszem. Hihetetlen. Úgy fog ütni, mint anno a Samara.
http://totalcar.hu/tesztek/2017/03/03/l ... _bemutato/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 03, 2017 7:35 pm 
VIP

A vezess.hu faszbookján videó is van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 04, 2017 5:43 pm 
VIP

Csak tudnám miért tökölnek annyit a kombival, illetve a Cross-al?
Egyébként tudtuk, hogy ígéretes a cucc, sokan vártak rá, sajnos a klíma sokaknak fájó húzás, azért manapság mindenki akar klímát, viszont pl. hátsó el.ablakot nem kérnének.
Nem lesz tömegautó, de nem is reménytelen a kitűzött eladási szám. A Granta szerintem ennyi volt, ha valakinek elég a kisautó, akkor a Kalina még elfogadható, de azért az új Ladák az X-rayel és a Vestával kezdődnek, inkább érdemesebb kicsit többet ezekre spórolni. Szerintem.
A Nivával is kellene gyorsan valamit tenni, mert ez szánalmas /annak ellenére írom, h tudom, h azt is veszik/.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 11, 2017 11:13 pm 
Moderator

ggabbroo írta:
Ez rusnya?

Csatolmány:
1111.jpg

nekem tetszik :wink:

Lóerő kell, semmi több. :D
http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=80782

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 18, 2017 2:28 pm 

Ez jobb, mint a Blatic műszerfal!:)

https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Lada ... 365781.htm

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3300 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]