phpBB Forum

#
Pontos idő: szer. nov. 20, 2019 3:52 pm

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 881 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fék problémák
HozzászólásElküldve: vas. máj. 31, 2015 8:08 am 
VIP

sztus írta:
Üdv! Az autó alján lévő fékerő szabályzó egy vas szerkezetre van fel erősítve. Namármost, abban a szerkezetben van valami mozgó alkatrész, vagy az tök normális, hogy nekem meg sem mozdul? Hozzá teszem elég szarul néz ki, de nem minden a látszat :D :D

Akkor mozdul meg ha a hátul is ülnek... persze ne centiket akarj látni... :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 31, 2015 9:38 am 

Kézzel mozdítható ez a cucc? ...ha már rendesen meg lesz az autó csinálva, nemár, hogy ez legyen szar. :D egyébként ennek a berohadása eredményezheti azt, hogy időnként csak a bal hátsó fék fogott?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 31, 2015 10:59 am 
VIP

sztus írta:
Kézzel mozdítható ez a cucc? ...ha már rendesen meg lesz az autó csinálva, nemár, hogy ez legyen szar. :D egyébként ennek a berohadása eredményezheti azt, hogy időnként csak a bal hátsó fék fogott?

vedd le azt az "erőkart" ami érzékeli a hátsó rész terhelését, elvileg azt lehet mozgatni, de számolj vele, h az autó teljes terhelésnyi tömegét kell produkálnod...
olyan nincs, h az olaj egyszer áramlik a csőben egyszer nem...!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 18, 2015 2:08 am 

Sziasztok!

Nagyon mocsok idő van mostanában és minden nap dolgozok, ezért kérdezem tőletek, hogy nagy baj lehet elől, vagy ráérek megnézni?

Fékezéskor a bal első keréktől kattogó hang jön két napja. Tudom hamar a végére járhatnék, ha leszedném a kereket és megnézném a tárcsát és a nyerget, de ilyen xar időben nem kívánkozik a sáros fűben térdepelni.

Nem olyan, mintha kavics szorult volna be és a kerékcsapágy sem ilyen szokott lenni, még soha nem hallottam ilyet. Nem surlódós hangja van, hanem kifejezetten kattogós. A fék nem húz el, a fékolaj nem fogyott, a nyáron kapott új tárcsákat és betéteket.

Szerintetek nagy lehet a gond és holnap délelőtt ugorjak neki, vagy egyszerű baja lehet?

Mi okozhat kattogó hangot? Fellazult a kerékanya, fellazult a féknyereg, eltört a fékbetét esetleg eltörhet a tárcsa?

Persze okosabb lennék, ha szépen levenném a kereket, de olyan rossz nyálkás idő van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 20, 2015 4:46 pm 
VIP

A fékbetétek tetején van egy rugó. Az van eltörve, esetleg csak nagyon meggyengülve. Nálam az csinált ilyen tünetet és tipikusan akkor, ha fékeztem.
A kis rugót cseréld ki, egy régi betét rugójára. Nem kell idegeskedni miatta, de elég brutál tud lenni a zaj, így mások esetleg azt hihetik, épp szétesni akar az autó, ezért ne járj vele így sokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 29, 2017 1:05 pm 
Taxis VIP

Mai nap. Beülök indít - indulnék ,csak én autó nem! Érzem fogja a hátulja. Megmozgatom előre hátra semmi. Berohadt a baloldali kézifék kötél (ezt a szart 25 éves és széthullik!) szóval mire levettem a dobot leszakadtak a pofákról a ferrodok. Mindez szakadó esőben! Vehetek kötelet ,fékpofákat és gyorsan üthetem össze még a mínuszok előtt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 29, 2017 5:02 pm 
VIP

Ramibá! Te igazán tudhatnád, hogy a kéziféket nem rángatjuk! Pláne nem hagyjuk úgy az autót, ha nem is hegyen lakunk! Naná, hogy berohad! Mi mást tehetne csillaggarázsban, ha nem használod?
Nálam ezért csak a kötél rohadt, be, de a betét sosem!:)
Zuhogó esőben féket szerelni!:( Együttérzésem!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 30, 2017 12:15 am 
Taxis VIP

eyg írta:
Ramibá! Te igazán tudhatnád, hogy a kéziféket nem rángatjuk! Pláne nem hagyjuk úgy az autót, ha nem is hegyen lakunk! Naná, hogy berohad! Mi mást tehetne csillaggarázsban, ha nem használod?
Nálam ezért csak a kötél rohadt, be, de a betét sosem!:)
Zuhogó esőben féket szerelni!:( Együttérzésem!

Muszáj rángatni.... ez nem Zsiguli, hogy elinduljon a hátulja! :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 01, 2017 8:44 pm 
Taxis VIP

Ezt a kölök írta de lerágom a fülét :twisted: ! A lényeg nem az autóval van baj mint már sokszor kitrágyáltuk ,hanem a beépítendő új alkatrészek minőségével! Az egyik kötél hermetikusan zár az alvázhoz illesztett furatba helyezendő hüvelynél a másikról leesik és szabadon van a fém! Lehet zsugorfóliát húzni rá miután megint szétszedtem ,mert a furatba természetesen nem illeszkedik a hüvely.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 23, 2019 9:39 pm 
VIP

Sziasztok!

Megmondom őszintét, kicsit hülye vagyok a fék témakörhöz, meg nem is nagyon merek hozzányúlni, így ennek fényében olvassátok a következő sorokat.

Olyan jelenség van a csacsinál, hogy amikor 90 felé gyorsulok akkor a kormány kicsit ráz és mintha húzni is jobbra picit, de csak kb 1km-ig aztán elmúlik az egész.
Emellett van egy olyan dolog is, hogy a bal első fékem felől induláskor súrlódó hang hallatszik, ami az első erősebb fékezéskor megszűnik.
Ahogy néztem már kopottak is a féktárcsáim eléggé és lassan ideje lenne már cserélni szerintem (benne van már kicsit több mint 120e km ezekben a tárcsákban, de a bal oldali rosszabbnak tűnik).

Összefügghet a két jelenség vagy két különböző problémáról lehet szó?

A válaszokat előre is köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 24, 2019 11:50 pm 
VIP

Hali!
A kopottságot magad is tudod ellenőrizni. A könyvben le van írva, hogy a tárcsánál mi a minimális vastagság, ami alatt cserélni kell. A használat jellegétől erősen függ, hogy mennyi km-t lehet velük megtenni. Ha keveset használod a féket (sok országúti közlekedés), akkor ennek a távnak a dupláját is simán kibírhatják.
Indulás után egy ideig "szól" a fék tünet jellemzően az állás közbeni tárcsa rozsdásodás szokta okozni. Ha minden nap használod az autót és mégis minden nap hallod a surrogást, akkor valószínűbb, hogy kicsit szorul az a fék. A szorulást vagy az okozza, hogy a betétek a helyükön nem tudnak elég szabadon mozogni (benymásra és visszaengedésre a kis mozgásuk akadályozott) ez attól van, hogy a fékpofáknak a féknyereghez érő részeinél sok a rozsda és a fékpor, amitól megszorul. Érdemes a pofákat kivenni, a nyereghez érő részeknél a pofákat és a nyerget is megtisztítani és ezeket a részeket kis rézpasztával bekenni.
A másik ok, ha a csúszó nyerg tüskéi valamiért berohadtak és azok szorulnak. Szintén szét kell szedni és a csúszó elemeket tisztítani, rendesen bezsírozni, és valószínűleg ezek porvédő gumijait cserélni.
Szerintem neked van már annyi szerelési tapasztalatod, hogy ezeket a munkákat kis odafigyeléssel magad meg tudod csinálni.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 881 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]