phpBB Forum

#
Pontos idő: szomb. jan. 20, 2018 7:42 am

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 138, 139, 140, 141, 142  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: HELP!!! Mi lehet a gond?
HozzászólásElküldve: vas. nov. 26, 2017 7:18 pm 

Lehet olajpumpa, eltömődés vagy akármi, de már kb mindegy is mi okozta.

2 verzió jöhet:
1- hozzá se érdemes nyúlni és venni bele egy bontott motort 5-20e-ért
2- megcsinálni, de az többszörösébe fog kerülni és annyiért komplett Szamarát kapsz műszakival és működő motorral.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 27, 2017 12:54 pm 
VIP

Nincs ilyen árban motor! Viszont a nagyobb baj ,hogy nem csak az alja szál el hanem elsőre szétveri a vezérműcsapágyat és kiszopósítja az emelőtökék furatát úgy hogy itt a vége.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 27, 2017 3:11 pm 

Az emelőtökék furata gyárilag is eléggé ki van szopósodva, de erre van profi javítási módszer!:)
https://www.youtube.com/watch?v=laPmLSZaPSk
(18:00-nál kezdődik a lényeg)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 27, 2017 11:25 pm 

ladarevolution írta:
Lehet olajpumpa, eltömődés vagy akármi, de már kb mindegy is mi okozta.

2 verzió jöhet:
1- hozzá se érdemes nyúlni és venni bele egy bontott motort 5-20e-ért
2- megcsinálni, de az többszörösébe fog kerülni és annyiért komplett Szamarát kapsz műszakival és működő motorral.

Köszönöm, most tényleg elszomorodtam !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 04, 2017 10:37 am 

Üdv mindenkinek.

Lenne egy kis probémám és szeretnék segítséget kérni.

Tegnap próbáltam beindítani a 2108-asomat ami már kb. 3 éve nem ment, de megakadtam , mintha az Ac pumpa nem lenne jó.
Három éve már lecseréltem a pumpát utána rendben volt a dolog. Létezhet, hogy újra behalt? Hogyan tudom le ellenőrizni?
Ez egy 88-as csacsi , és 29 éve a birtokomban van kb. 70.000 km mentem vele kisseb-nagyobb megszakításokka,l de 12 éve pihen a garázsomban.
Gondoltam kicsit rendberakom elvégre lassan 30 :D

Köszönöm a segitséget

Zoli

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 04, 2017 5:08 pm 

Ha a hosszú állás miatt teljesen visszafolyik a benzin a tankig, akkor egy még amúgy jól működő, de nem 100%-os AC már önindítózással nem tudja felkapni a benzint. Próbálj egy kis kupak benzint önteni a karbiba, és úgy beindítani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 04, 2017 8:27 pm 

Vagy féktisztítót befújsz neki.
Illetve 3 év alatt simán lehet AC membrán hiba is, de akár megromlott benzin is.

Indítózás után, kitekersz egy gyertyát és meglátod.
Ha már kint egy gyertya, akkor megnézed, van-e szikra.

Ha száraz a kivett gyertya, akkor visszatéve féktisztítóval elindul pár pillanatra. Akkor AC membrán csere, vagy komplett AC.

Ha nedves a gyertya, akkor tank leszív, csőből is kifúj (pl vissza a tankba), és Öntesz bele normális benzint.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 04, 2017 8:51 pm 

Köszönöm a segitséget megnézem a gyertyákat illetve kitisztítom a tankot is .Ártani nem árthat

Zoli

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 23, 2017 11:31 pm 
VIP

Sziasztok!

Az autó (mint az elmúlt másfél évben), továbbra is a pikkel rám, de könnyen lehet, hogy már nem sokáig...
Ma következőképpen jártam:
Karácsony előtt akad még némi beszerezni való a városban, így "szeltük a kilométereket". Aztán egyszer csak az egyik parkolóban az indítózáskor arra lettem figyelmes, hogy indítózáskor hallatszott valami fémes, karcos hang. (mintha vasvillával kaparnák a pléhedény oldalát)
De ez nem tartott tovább, mint egy tizedmásodperc. Aztán ment minden tovább, ahogy szokott. Majd az utolsó megállóból való induláskor amikor elfordítottam a kulcsot, akkor csak kerregést hallottam és meg se nyikkant az autó. Ismét próbálkoztam, de akkor újból csak kerregett egyet, de már halkabban. Kicsit nem tudtam hova tenni a dolgot, így próbálkoztam harmadjára is, de eztán meg minden hiba nélkül indul a szekér. Ekkor már kicsit ideges voltam, de mivel már csak légvonalban is csak kb 500m-re volt az otthon, így gurultam tovább. Aztán még mentem vagy két utcányit és az utolsó kanyart követően egyszer csak lefulladtam. Indítóztam megint, ami rögvest sikerült is, de megint csak kerregés kíséretében. Aztán sajnos ez a kerregés nem nagyon maradt abba, sőt egyre csak erősödött. Nyomtam neki kuplungot, hátha akkor változik valamin, de hanghatás már konstans volt. Gondoltam lehúzódok és inkább hanyagolom a további kocsikázást, de mire megálltam volna, addigra egy kattanás is hallatszott és a kerregés hallgató darálásba ment át. Ekkor már pánik hangulatban leállítottam a kocsit és inkább toltam a maradék 100 méteren.
Ráindítani nem mertem azóta, mert egyszerre voltam elkeseredett és mérges. Holnap a nagy családi banzáj ellenére, kicsit próbálok majd foglalkozni a dologgal és azzal kezdem, hogy egyáltalán át tudom-e forgatni a motort különösebb ellenállás nélkül.
Ami talán a történethez hozzátartozik, hogy az autó már eléggé kuplung csere érett, de még lehetett állítani a holtjátékon egy kb utolsót. A csere alkatrészeket ugyan már beszereztem, de még beszerelésre nem kerültek. Illetve van 326e km a motorban és váltóm sincs éppen a toppon.
Elsőre arra gondoltam, hogy a kopott kuplung vágott oda a lendkeréknek és amiatt van most ez az egész, de akaratlanul is mindig oda lyukadt ki a gondolatom, hogy ez a történet egyre jobban közelít a végéhez.

Természetesen ha esetleg van valakinek valamilyen ötlete vagy javaslata (esetleg szidalma, amit a fejemhez vágna) hát azt ne tartsa vissza.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 24, 2017 1:21 am 
VIP

Vedd le a vezérmű deknit és kukkantsd meg, utána mehetsz más irányba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 24, 2017 12:55 pm 
VIP

Egyszer jártam hasonlóan,még a fehérrel.Nálam az önindító bendixe beragadt és ledarálódott, az adott rémisztő hangokat,szerencsére a bendix fogaskereke volt a gyengébb, a lendkerék fogai megúszták. De olyan rémisztő hang volt,h hazahúzattam magam akkor. Nem kellett volna, a lábán is hazahozott volna. Itthon az önindítót kivéve darabokban szettem ki a bendix fogaskerekét. Ennyi volt "mindössze", megúsztam ennyivel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 24, 2017 7:17 pm 

Én is az önindító levételét javasolnám elsőre.

Elég a három csavarját kivenni és kijjebb húzni és már látod is a fogaskereket.
Azért az aksit nem árt lekötni előtte, ne érjen le az indítómotor drótja testre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 24, 2017 11:16 pm 
VIP

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat.
Ma persze minden igyekezetem ellenére nem volt rá időm sajnos egyáltalán.
De holnap talán már lesz, legalább ezeket a minimumokat meglesni.

Egy mellékes megjegyzés, amit szeretnék megosztani veletek. Az utóbbi időben kezdem eléggé azt érezni, mintha kb mindennek most, egyszerre járna le a szavatossága a kocsiban. Persze nem hibáztatom, ennyi km-rel és ennyi kalanddal a háta mögött. Csak akárhogy is van, egyre gyakrabban "kerül ki a forgalomból" 1-2 hétre ilyen-olyan dolgokkal...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 25, 2017 11:38 am 
VIP

A Bendix lesz a hunyó.
Ha még szerencséd van, akkor a zsírozásával megúszod, ha peched, akkor cserélni kell. Egy bontott, de jó állapotú is jó lesz, nem szabad drága bárdis vacakot venni bele!
Zsírozás a mozgató részeket, hogy könnyen ki be járjon, a kiemelő szerkezet részeit és a behúzó mágnesnél a mozgató részt is érdemes kenni, mert a kerregés lehet attól van , hogy nem bírja eléggé betolni a fogaskereket. Ijesztő a hangja, de a szerelésétől nem kell félni, menni fog könnyen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 26, 2017 5:51 pm 
VIP

Sziasztok!

Levettem az önindítót, amiből esett is ki egy kis darab műanyag, de ettől függetlenül a fogaskerék nincs ledarálódva rajta, sőt a bendix ezen része tekerésre ki is jön, majd vissza is megy a helyére. Csináltam egy képet is, mert azt talán beszédesebb, mint a leírás.

Csatolmány:
20171226_1430411.jpg
20171226_1430411.jpg [ 128,03 | Megtekintve 294 alkalommal. ]

Valamint levettem a vezérműszíj burkolatot és átforgattam kézzel a motort. Közben az önindító helyén, illetve a váltó feletti kis lyukon keresztül néztem a lendkereket, de ránézésre minden fog a helyén volt és különösebb nyom nem volt rajta, bármilyen drasztikus fizikai behatásnak.
Átforgatás közben hallatszott valami súrlódó hang, de a forrását nem tudtam beazonosítani. Illetve ha egy főtengely fordulatot nézünk, akkor voltak részek, ahol könnyebben és voltak részek ahol nehezebben fordult át a motor. Konkrétan volt, ahol egy kézzel tudtam tekerni, de volt, ahol két kézzel is húzni kellett, hogy tovább forduljon.
Ez mennyire természetes/elfogadható így?

Más dolog még ehhez a témához. Ötletelgettem még egy másik (nem ladás) ismerősömmel is, aki szokott régebbi autókat szerelgetni. Ő azt mondta még, hogy szerinte az is elképzelhető, hogy a kuplungszerkezetből szakadt le egy rész. Megmondom őszintén ezt nem nagyon tudom hova tenni, főleg, hogy amikor a korábban leírt eset volt, akkor simán tudtam váltani üresből, 1-be és 2-be.
Erről mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 138, 139, 140, 141, 142  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]