phpBB Forum

#
Pontos idő: vas. jún. 13, 2021 3:17 am

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 991 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hengerfej és szelepek
HozzászólásElküldve: szer. feb. 20, 2019 4:13 pm 
Taxis VIP

Na mia manó van? Húzzál bele mert mire kész a Hf-ed addigra összerakom az új motort amivel bemegyünk 2.50 alá a ringen :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 20, 2019 8:19 pm 

rami007 írta:
Na mia manó van? Húzzál bele mert mire kész a Hf-ed addigra összerakom az új motort amivel bemegyünk 2.50 alá a ringen :wink:

:lol:
Jogos a felvetés, kicsit leült a project. Talán ezen a héten elviszem síkoltatni a hengerfejet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 28, 2019 3:37 pm 

rami007 írta:

Na felhívtam Makraimotort, 8000Ft+ÁFA lenne a síkolás, nem sok ez egy kicsit? Vagy csak én vagyok sz..rrágó?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 01, 2019 11:04 pm 
Taxis VIP

Nem sajnos nagyon elszálltak az árak Bpn. Összeraktam a motort,kedden kiderül az igazság. Találtam műhelyt (nem publikus) marnak síkolnak esztergálnak ,de ez sem olcsó. Nem autósok. Tényleg adok egy fokoló kereket, ajándékba , nekem még így is marad egy :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 05, 2019 9:10 pm 

Köszönöm a felajánlást, asszem élni fogok vele! Valamit esetleg cserébe?
Arról a motorrról mesélhetnél valamit, ha nem hadititok! Ja és ma kedd van, kiderült az igazság? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 12, 2019 1:40 pm 

Hengerfej lesíkolva! :)
Csatolmány:
20190312_110554k.jpg
20190312_110554k.jpg [ 152,06 | Megtekintve 5126 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 15, 2019 5:46 pm 
Taxis VIP

Gyönyörű!!! Nem kell semmi ez egy
prototípus volt nem jött be ha kell itt van.Kesz vagyok megy, 100 oktanos benya stb.Be kell járatni azután padra tenni.Erősebb de 1000 1/min az alapjárat ,de ezt tudtuk azért a 288 fokos tengely nagy benyitással mar nem baba szar :D Kar szamhaboruzni majd ha lesz benne 5`` kilcsi (es meg megy) majd utana.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 4:50 pm 

Sziasztok!

Ki mekkorára bővitette a járatokat? Melyik az a méret amikor már kezd parássá válni hogy beszakad az olajfurat fala?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2019 12:23 am 

Én nem bővítettem, mert szeretném használni az autót, csak a ragyákat tüntettem el, meg fecsiszoltam a felületet.
Ezen a képeken látszik, hogy kb. hol kezdődik a víztér:
Csatolmány:
Untitled71.jpg
Untitled71.jpg [ 105,76 | Megtekintve 4950 alkalommal. ]

Egyébként ha elkezded bővíteni, akkor először a szívócsatornák közti hengerfejcsavar furatba szakad át, ezt perselyezéssel szokták orvosolni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2019 12:51 am 

ggabbroo írta:
Én nem bővítettem, mert szeretném használni az autót, csak a ragyákat tüntettem el, meg fecsiszoltam a felületet.
Ezen a képeken látszik, hogy kb. hol kezdődik a víztér:
Csatolmány:
Untitled71.jpg

Egyébként ha elkezded bővíteni, akkor először a szívócsatornák közti hengerfejcsavar furatba szakad át, ezt perselyezéssel szokták orvosolni.

Igen, a 3. és 4. szívó járat közötti hengerfej csavar átmenő furata jobban ki van bővítve mind a többi csavarnak az olajzás miatt és ezen a részen a legvékonyabb a fal, de mégis mennyi lehet az az annyi? Hosszába nem vágott szét valaki hengerfejet véletlen? :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 26, 2019 5:18 pm 
Taxis VIP

Oválisan lehet bővíteni ,függőlegesen kb 31-32mm másik irány 30 körül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 27, 2019 2:13 am 

rami007 írta:
Oválisan lehet bővíteni ,függőlegesen kb 31-32mm másik irány 30 körül.

Akkor elméletileg a 30-as golyó a max. amit át lehet rajta engedni más beavatkozás nélkül?
Kipufogó meg sacc 27...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 27, 2019 11:16 am 
Taxis VIP

inkább a 29 es a 27, értelmetlen amit csinálsz. Egy két százalék teljesítmény maxert kidolgozod a lelked!A többletet a
tengely jelenti!!!!Vegig csináltam elég sok mindent mióta együtt vagyunk itt a fórumon, meg is kellett tanulnom, hogy mit miért, szoptam veztengellyel azért mert elhittem hogy szerényebb KV-al is működik.Ha tudsz egy 270-290 fok körüli tengelyt szerezni egy ezerötös jó motorral ,akkor érdemes tovább lepni.!és nem a hengerfejet kell sikolgatni hanem darabokra kell bombázni és blokkból lekapni meg dugóból számolt értéknyit és utána hozza igazítani mindent.Valamint ha elhiszed hogy normál benzinnel csoda történik akkor jobb ha el is engeded ezt a vonalat!Ha olyan precíz munkát csinálsz mint Balu vagy Ggabbroo akkor érdemes 20-30% miatt érdemes???? Ericnek meg mindig van egy csomó cucca!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 27, 2019 10:33 pm 

rami007 írta:
inkább a 29 es a 27, értelmetlen amit csinálsz. Egy két százalék teljesítmény maxert kidolgozod a lelked!A többletet a
tengely jelenti!!!!Vegig csináltam elég sok mindent mióta együtt vagyunk itt a fórumon, meg is kellett tanulnom, hogy mit miért, szoptam veztengellyel azért mert elhittem hogy szerényebb KV-al is működik.Ha tudsz egy 270-290 fok körüli tengelyt szerezni egy ezerötös jó motorral ,akkor érdemes tovább lepni.!és nem a hengerfejet kell sikolgatni hanem darabokra kell bombázni és blokkból lekapni meg dugóból számolt értéknyit és utána hozza igazítani mindent.Valamint ha elhiszed hogy normál benzinnel csoda történik akkor jobb ha el is engeded ezt a vonalat!Ha olyan precíz munkát csinálsz mint Balu vagy Ggabbroo akkor érdemes 20-30% miatt érdemes???? Ericnek meg mindig van egy csomó cucca!!!

Értem én amit mondasz, erről a bővítgetésről le is beszéltél. Nyilván nem lesz egyből 150 lóerő csak a bővítések miatt, főleg hogy 1.3-as motorom van és az is marad. Szimplán csak egy felújítást csinálok és most hogy kiszedtem a szelepvezetőket kicsit durvábban bele akartam folyni. Igazad van, semmi értelme elgyengíteni a járatokat minimális vagy 0 teljesítmény növekedésér. Viszont ezeket az áramlástechnikailag figuccakétszám (ragyák, öntési hibák, lépőcső hátán lépcső) dolgokat mindenféleképpen megszüntetem, orvosolom. Úgy gondolom ez egy minimum, még ha szart se ér, időm meg van rá bőven. Olyan ez mint egy hobbi! :) Azzal is tisztába vagyok hogy a 95-ös benzin is igazából kb. 92 és a 100-as is max. 98, ezekre nem lehet építeni. Bár mondjuk én LPG-vel járok és ha minden igaz a jó minőségű gáznak bőven 100 felett van az oktánszáma :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 28, 2019 12:34 am 
VIP

Dala írta:
... Bár mondjuk én LPG-vel járok és ha minden igaz a jó minőségű gáznak bőven 100 felett van az oktánszáma :D

Ha LPG-zel, akkor szerintem inkább fektess energiát egy hengerenklnti gázbefecskendezős rendszerbe és annak applikációjába, mint a hengerfej ilyen macárás csiszatolásába. Szerintem sokkal többre menél vele, legalább is sokkal többet hozna a mostani állapothoz képest.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 991 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]