phpBB Forum

#
Pontos idő: vas. nov. 17, 2019 4:29 pm

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Géptető,sárvédő,hűtőmaszk
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 03, 2018 11:57 am 
Taxis VIP

Nem lett szép (a fényezés miatt)! A lakatos része hibátlan, de van egy pár kép majd gyakorolok és felteszem de egyszerűbb lenne lerajzolni! Ördög műve ez a számító gép :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 04, 2018 12:29 am 
VIP

ggabbroo írta:
Még pár kép:

Szép lett!
Elemcsere nélkül csinálta?
Hol bukkantál erre a javítóra és mennyit kellett rá várnod?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 04, 2018 12:22 pm 

Bár először úgy egyeztünk meg, hogy elemcsere nélkül fogja megcsinálni, végül mégis kicserélte. Az indok az volt, hogy a régi elem felül a tömítésnél rozsdásodott, de ugye ezt csak akkor látja az ember, ha már levette az elemet, szóval itt logikai bukfenc van. Kicsit csalódott voltam, amikor ezt telefonon közölte, mert ő volt az egyetlen, aki elemcsere nélkül vállalta a javítást, csavarokat kicsavarni meg becsavarni én is tudok, akkor elég lett volna egy új elemet vennem és lefényeztetnem. Lelki szemeim előtt már láttam a gyáritól teljesen elütő színben pompázó csálé utángyártott elemet lógni az autón, de már úgy voltam vele, hogy mindegy, csak legyen végre kész. Hétfőn délután vittem át hozzá az autót és péntek délután mehettem érte. A végeredmény szerintem majdnem tökéletes lett, a felrakott sárvédő gyári új (nem tudom hol szerezte), a színt kb. 95%-ban eltalálták, a legnagyobb eltérés a fényezés minőségében van, a gyári olyan narancsbőrös az új mellett, hogy valószínűleg azt az 5% színeltérést is ez okozza, mert egész másképp törik rajta a fény.
Baranyi Lajost ebben a totalcar cikkben találtam, nagyon komoly szaki, most is volt vagy 10db utolsó csavarig restaurált Lada nála, már ezért megérte, hogy ezeket az autókat láthattam! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 05, 2018 1:16 am 
VIP

Gondolom, leszerelten akarta egyengetni a lemezt, ezért vette le az elemet. Egyébként megmutatta a leszerelt töröttet? Én elkértem volna nehezebb időkre való tekintettel!

A gyári festés elég narancsos, és ma jobb a technika és az anyagok is. Persze kis polírozással a narancsos is simítható! :) De azért én nem nagyon gyötörném a te szép autód ilyennel.

Kár, hogy már nem eredeti a kaszni, de egy használós autónál, ez sajnos benne van! :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 05, 2018 2:08 pm 

Hát igen, onnantól kezdve, hogy levette a sárvédőt, már ugrott a gyáriság, viszont annak örülök, hogy akkor már egy szép új elemet rakott fel, ami nincs kalapálgatva, csiszetölve, agyongittelve. Természetesen megmutatta a leszerelt elemet is, de nem sok értelmét láttam elhozni, "nehezebb időkben" is gyári újat rakatnék fel.
Lassan bele kell törődni, hogy ez már nem az a vitrinautó, ami 15 éve volt, szaporodnak a kisebb-nagyobb sérülés rajta, persze azért próbálom formában tartani, főleg, hogy az utóbbi időben egyre inkább megnézik, kezd kuriózumnak számítani. Mostanában az is feltűnt, hogy a nagy ritkán szembe jövő szamarások már integetnek, hiába, egyre kevesebben vagyunk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 12:33 am 
Site Admin

Patika állapotú lett a verda, jó döntés volt.
Az a csavarozgatás csak elmélet, a gyakorlatban az is egy nagy sz@pás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2018 7:37 pm 

Én is örülök, hogy sikerült egy lelkiismeretes szakembert találni, aki nem csak az autót, de a lelki békémet is helyrehozta! :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 14, 2018 11:42 am 
Taxis VIP

Ugyan én a 3x szarrá tört bal elsőt is levettem kikalapáltam és jobb a hézag mint a gyárinál miután visszaraktam. Egyedül a gittgyalu hiányzik meg a vizes rezgőcsiszoló ,na és a szélcsend ,hogy tudjak fényezni :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 02, 2018 8:24 pm 
VIP

Sziasztok!

Bár a történet valamelyest viccesnek tűnik, de komolyan szeretnék egy kis segítséget kérni.
Ez fogadott valamelyik reggel:
Csatolmány:
Magyarázat: Nagy kaka
kaka.jpg
kaka.jpg [ 79,07 | Megtekintve 4545 alkalommal. ]

Mivel melóhely előtt állt még a kép készítése után kb 8-9 órát a tűző napon, így csak rosszabb lett a helyzet.
Hazafele 500Ft-ot elvertem sampon+magasnyomású mosóra, de mégsem jött lett, csak egy része.
Otthon lemostam, szépen ronggyal, sokat finomat törölgetve, nem kapargatva, de úgy fest volt benne valami szilárt dolog, ugyanis láthatóan a lakk réteg karcos lett 2 kb 3x4cm-es helyen.
Vizesen nem látszik semmi, de ha megszárad, akkor látszik, hogy nem fényes a felület, hanem matt és karcnyomok is látszanak.
Ugyan a feleségem szerint nem olyan feltűnő, de engem zavar de borzasztóan
Szerintetek ha fújok rá lakk réteget és azt próbálom meg polírozni, akkor visszakaphatom a régi "fényét" vagy esetleg ismertek valamilyen csodaszert az ilyen jelenségek javítására?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 03, 2018 4:28 pm 
VIP

Annyi fejlemény van, hogy vettem Prevent autópolírt és azzal kentem át az egészet. Valamivel jobb lett, de azért még picit látszik a nyoma. Nomeg kíváncsi leszek, hogy mennyi ideig marad ilyen...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 04, 2018 12:59 am 
VIP

tritto írta:
Annyi fejlemény van, hogy vettem Prevent autópolírt és azzal kentem át az egészet. Valamivel jobb lett, de azért még picit látszik a nyoma. Nomeg kíváncsi leszek, hogy mennyi ideig marad ilyen...

Hát! Az általad is használt "lötyiket" próbálnám. A lakk felfújás csak a legvégső esetben. Szerintem a metál fényezésnek (még ha 2x éves orosz is) illik egy kis polírt elviselni, teljes lekopás nélkül.
Ha eltűnt a karc, akkor érdemes méhviaszos bútorápolóval kenni a festéket, nagyon szép fényes lesz és a kosz is könnyen lejön róla. Persze 3-4 havonta ismételni kell a kenést, főleg, ha csillaggarázs az autó természetes közege!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 04, 2018 1:08 pm 
Taxis VIP

Naponta szembesülünk a griff madár kulával ami ráadásul lila színű!Amilyen gyorsan csak lehet le kell mosni mert megmarja a festéket! Olyan mint a 8. utasban a szörny nyála (pfújj :lol: ),hogy rohadna meg az összes madár....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 04, 2018 7:11 pm 

Ez vajon milyen madár? Én idén találkoztam előszőr ezekkel az óriás trutyikkal...
Tritto: Ha marad karc, vizes 1000-1200-as papírral finoman el lehet távolítani, utána polír, szebb lesz, mint újkorában.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 04, 2018 11:13 pm 
VIP

Az igaz, hogy nem madár, de az ideg megöl miatta. Én a macskákkal küzdök! Minden reggelre megmásszák az autókat a sáros lábukkal. A szélvédőn felfele elkaparnak majd a hátsó üvegen lecsúsznak, mikor lemosom látom a karmaikat meg a csiszolási nyomokat a fényezésben. Ha elkapom biztos tökön rúgom az összeset!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]