phpBB Forum

#
Pontos idő: pén. okt. 20, 2017 11:31 am

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 364 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fűtés
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 01, 2016 12:45 pm 

astro77joe írta:
A szamara termosztát alapból NYITVA van. 82-87 fok körül kezd BEZÁRÓDNI.

Akárhányszor leírhatod ezt a hülyeséget, attól ez még hülyeség marad!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 01, 2016 4:54 pm 

astro77joe: még mindig nincs igazad.

Az amit Te a lukon keresztül látsz a termosztát belsejében az nem a termosztát főszelepe.

A főszelep az a középső lemezes burkolt részben van. kívülről belenézve nem is igen látod.
A főszelep alapból zárva van. 102-fokon teljesen nyitott.

Az amit te látsz (és azt hiszed rá hogy főszelep) az egy segéd szelep. Ez funkciójából adódóan pont fordítva működik, mint a főszelep. (Ezért is kevered a dolgot.)

A segédszelep azért van, hogy a nyitott termosztátnál a kényszerkeringetés jobban érvényesüljön a vízhűtő irányába. Mert önmagában nem elég ha egy 3 be/ki vezetéses termosztáton kinyitsz egy szelepet, és így nyitott lesz mind a 3 lukja, közben el kell zárni egy másikat legalább részben (vagy teljesen - tervezésfüggő), hogy a víz a kisebb ellenállás révén a hűtő felé keringjen. :wink:

A cikk teljesen jó, a hiba még mindig az Ön "készülékében" (avagy szemléletében) van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 02, 2016 12:13 am 
VIP

Kb 2-3 km és bemelegszik (igaz a miénk nagyobb kávéval dolgozik), de a hibátlan termosztát, létkérdés. A többkörös rendszereknél több típusnál nem is látod a hőpatront működni, de érdekes beszélgetés kerekedett ki :lol: Amennyiben jól működik csak a kis körben cirkulál míg el nem éri a nyitási hőmérsékletet, gondold végig minden rajz nélkül.Az elsődleges szempont a motor üzem meleggé tétele , ebbe belefér a mi kényelmünket szolgáló plusz másfél liter közeg melegítése ami viszonylag védett helyen van. Ez relatív hamar eléri az üzemi hőmérsékletet ilyenkor nyit a nagy kőr és kering a hűtőben a közeg.A többit ígérem holnap megnézem, de mindkét szelep fontos, az tuti.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 07, 2017 9:49 pm 

Sziasztok!
Ma ki kellett cserélnem a fűtőradiátort sajnos, eredeti volt még benne. Sokáig nem használtam a Samarát, viszont nyáron mentem vele pár ezer km-t és egy hűvösebb reggel párásodott az ablak mikor ráadtam a fűtést, csobogó hang is volt. Szerencsére ki tudtam venni a radiátort a műszerfal leszerelése nélkül, felmelegítve a rendszert nem láttam csöpögést. Most majd a féltengely gumiharang cseréje következik.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 364 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]