phpBB Forum

#
Pontos idő: vas. okt. 21, 2018 9:51 pm

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 885 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lámpák,világítás
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 21, 2017 7:35 pm 
VIP

vargham írta:
attila80 írta:
Részletek a korábbi leírásomban megtalálod.

Hol van az a korábbi hozzászólásod?
A kereső nem segített, és már kétszer végiglapoztam az összes hozzászólásodat.
Köszönöm.

Keresni tudni kell :D ! De a másikon beillesztettem neked az egyiket, még csak nem is linkelve! De az 2114-es táblára vonatkozik! A 2108-as számúval sajna sosem találkoztam, de tudom, hogy létezik. Mindig ezt a 2114-est hozta elém a sors, illetve a kereskedők :)

viewtopic.php?f=11&t=37&p=35862&hilit=illető#p35862

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 13, 2018 7:57 pm 

Sziasztok!

A jobb oldali indexeim nem működnek. Se a relé nem kattog, se az indexlámpák nem villognak. A bal oldaliak rendben vannak. Kapcsolgattam a bajuszkapcsolót mind a négy irányba, hátha "helyrerázódik", illetve megmozgattam a reléket, kopogtattam a biztosíték táblát, ugyanezen okból, de nem sikerült életet lehelni a jobb oldalban. Néha aztán magához tér, és működik a jobb oldal is, nem tudom, mitől. Utána megint elmegy. A bajuszkapcsolóval lehet gond, vagy a biztosíték táblával? Ez utóbbi nagyon gatyán van, szét akarom szedni. Apropó, a biztitábla két felét összefogó csavarokat ki szeretném cserélni, mert a meglazításuk során éreztem, hogy nem túl erős a fejük. Nem mentek tönkre, de ha visszacsavarnám rendesen, akkor már nem lehetne kicsavarni őket, szétmenne a fejük. Kapok ilyeneket a barkácsboltban, vagy ezeknek a menete speciális?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 14, 2018 3:09 pm 
VIP

Ha jól emlékszem az indexeknek két biztosítéka van. Az egyik az egyik oldalért, a másik a másikért felel. Valószínűleg a biztosíték környékén van némi oxidáció, vagy csak meggyengült a foglalat és ezért nincs jó kontakt. Kiszed, megpiszkál és boldog!:)
A csavarok szabványosak, cserélhetők másra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 15, 2018 10:14 am 

Köszi, megnézem. Egyébként a foglalatokat lehet cserélni? A nyolcadik biztosítékom foglalatának egyik fele nagyon ki van hajolva (valami hosszabb biztosíték van benne). Attól tartok, hogy ha visszahajlítom, akkor már nem fog rendesen rászorulni a normál biztosítékra. Igazából a mostani nagy biztosítékkal is bizonytalan.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2018 11:28 am 
Taxis VIP

Vissza tudod hajlítani, sőt szerintem időnként érdemes is a kontakt miatt ,mert különben megnő az ellenállás és melegedni kezd majd kiolvad a táblából!
Új gondolat ,ha megy az irányjelzőm, minden egyes felvillanásnál feszültségesést jelez a mutató. Szinkronban pulzál az indexxel :lol: Ez mi a franc ,megint test hiba valahol?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2018 8:44 pm 

Szerintem ez minden Samaránál így van. Talán a feszszab nem tudja lekövetni a hirtelen fogyasztásnövekedést/csökkenést. Vagy passz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2018 8:54 pm 

A biztitáblával kapcsolatban: lehet, hogy én vagyok balfék, de nem mennek be a tartalék biztosítékaim a helyükre. Picit nagyok. A testük csak egy icipicit nagy (fél mm sincs a különbség), de nagyon kifeszítik a tartókat a csúcsos fém végeikkel. Igazából csak oda tudtam betenni egyet, ahol egyébként is ki volt hajolva a tartó, mert ilyen nagyobb biztosíték volt benne. Ez a tartó meg is van égve, úgyhogy hosszú távon biztos nem jók ezek a biztosítékok. Van több méret, amik csak picit térnek el egymástól, és nekem csupa rossz van?
A jobb indexem hiányáról: megnéztem, sajnos egy biztosíték van a két oldalhoz, úgyhogy nem ilyen egyszerű a megoldás. Most, ha jobbra akarok fordulni vagy sávot akarok váltani, a kislányom, aki hátul a jobb oldalon ül, kidug az ablakon egy nagy kartont, amin nagy, piros keretes fekete betűkkel az áll, hogy "index" (és én jobban figyelek). De ezt sem műszaki, sem jogi szempontból nem érzem kielégítő megoldásnak :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2018 11:09 pm 

lengyelf28 írta:
A biztitáblával kapcsolatban: lehet, hogy én vagyok balfék, de nem mennek be a tartalék biztosítékaim a helyükre. Picit nagyok. A testük csak egy icipicit nagy (fél mm sincs a különbség), de nagyon kifeszítik a tartókat a csúcsos fém végeikkel. Igazából csak oda tudtam betenni egyet, ahol egyébként is ki volt hajolva a tartó, mert ilyen nagyobb biztosíték volt benne. Ez a tartó meg is van égve, úgyhogy hosszú távon biztos nem jók ezek a biztosítékok. Van több méret, amik csak picit térnek el egymástól, és nekem csupa rossz van?
A jobb indexem hiányáról: megnéztem, sajnos egy biztosíték van a két oldalhoz, úgyhogy nem ilyen egyszerű a megoldás. Most, ha jobbra akarok fordulni vagy sávot akarok váltani, a kislányom, aki hátul a jobb oldalon ül, kidug az ablakon egy nagy kartont, amin nagy, piros keretes fekete betűkkel az áll, hogy "index" (és én jobban figyelek). De ezt sem műszaki, sem jogi szempontból nem érzem kielégítő megoldásnak :roll:

hűha, videós szemléltetést lehet kérni? :) ...ha a vészvillogót bekapcsolod, megy a jobb oldal is? a jobb első lámpánál van egy testpontja, nekem volt, hogy amiatt nem ment. továbbá nem ismerem a lehetőségeidet, de cserélnék egy index kapcsolót, lehet, hogy az érintkezők oda vannak rajta, vagy ha elég elvetemült vagy, akkor szét lehet szedni azt a kapcsolót, de az apró kis szarokra figyelj oda benne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 18, 2018 9:29 am 
Taxis VIP

A lámpatest alatti testkábel valóban csinál ilyet ,de akkor a világítás is "elmegy". 2000 Ft körül van a kapcsoló, sajnos időnként cserés mert a fényszóró érintkezők is behánynak néha és nincs fényváltó funkció.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 18, 2018 11:02 am 

A világításom jó (azt hiszem, de este megnézem), viszont a jobb indexek nem villognak elakadásjelző üzemmódban sem. A topic eleje felé olvastam valamit a tolató lámpa és az index testelése közötti kapcsolatról. De ez elnémítja miond a három jobb oldali index lámpát?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2018 9:37 pm 

Megvan a jobb oldali indexek hiányának az oka: a biztosítótábla. Ha megpiszkálom a műszerfal alatt bal oldalt a biztitáblába menő kábelköteget, akkor megjavul.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2018 10:39 pm 
VIP

Ha szerencséd van, akkor a csatlakozót elég megtisztítani és kicsit szorosabbra állítani.
Ha peched van, akkor a biztitáblában kell a lábat a helyére forrasztani rendesen. Az utóbbi sem lehetetlen, de kicsit több meló.
Ügyes légy!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 06, 2018 10:11 pm 

Nagyobb lesz a gond, mert a hűtőventillátorom is rosszalkodik, és minden bizonnyal annak is a biztosítótábla az oka. Remélem, amikor kiszedem megnézni, nem megy tönkre véglegesen. A csavarok kiszedése után erővel ki kell húzni a táblát, jönnek majd a kábelek addig, amikor már ki tudom őket húzni? Csak így tudom elképzelni, mert ha a helyén van a tábla, akkor kihúzni nemigen tudok semmit, visszadugni pedig egész biztosan nem. A forrasztást azt másra bízom, ahhoz se eszközöm, se tapasztalatom nincs.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2018 12:19 am 
VIP

Ha még nem volt a tábla kiszedve, vagy az nagyon rég volt, akkor elég nehezen jön, de húzni kell és jönni fog. (Valami nem kikeméynedő, gyurmaszerű ragasztóval van beragasztva, ami egyben tömítés is, és megakadályozza az utastér beázását. Ezért ne dob el ezt a gyurmaszerű ragasztót, hanem visszaszereléshez használd fel, de oszlasd el a felfekvő perem mentén egyenletesen.) A csatlakozók egy része a motortér felé, egy része az utastér felé, és egy pedig mindjárt fenn a csatornában van. Az utastér felöli csatlakozókat és az esőcsatornában lévő csatlakozót érdemes még a felfele húzás előtt lehúzni. Nehéz értük felnyúlni de menni fog. A táblát viszont felül nem lesz egysezrű kibillenteni. Az esőcsatorna felső részén lévő műanyag elemeket és a tűzfal gumi tömítését szedd ki előtte, különben nem fog menni.
Simán lehet, hogy csak a csatlakozók kitágultak és azért nem érintkezik rendesen. Ha nagyon könnyen tudod lehúzni valamelyik csatlakozót akkor szinte biztosan ez lesz a gond. Érdemes a csatiból kiszedni a kis csúszóérintkezőket és mindet szorosabbra állítani. Ha nagyon szorosra állítod mindet, akkor iszonyat nehéz a végén a csatlakozót rendesen a helyére nyomni!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2018 12:19 am 
VIP

Ha még nem volt a tábla kiszedve, vagy az nagyon rég volt, akkor elég nehezen jön, de húzni kell és jönni fog. (Valami nem kikeméynedő, gyurmaszerű ragasztóval van beragasztva, ami egyben tömítés is, és megakadályozza az utastér beázását. Ezért ne dob el ezt a gyurmaszerű ragasztót, hanem visszaszereléshez használd fel, de oszlasd el a felfekvő perem mentén egyenletesen.) A csatlakozók egy része a motortér felé, egy része az utastér felé, és egy pedig mindjárt fenn a csatornában van. Az utastér felöli csatlakozókat és az esőcsatornában lévő csatlakozót érdemes még a felfele húzás előtt lehúzni. Nehéz értük felnyúlni de menni fog. A táblát viszont felül nem lesz egysezrű kibillenteni. Az esőcsatorna felső részén lévő műanyag elemeket és a tűzfal gumi tömítését szedd ki előtte, különben nem fog menni.
Simán lehet, hogy csak a csatlakozók kitágultak és azért nem érintkezik rendesen. Ha nagyon könnyen tudod lehúzni valamelyik csatlakozót akkor szinte biztosan ez lesz a gond. Érdemes a csatiból kiszedni a kis csúszóérintkezőket és mindet szorosabbra állítani. Ha nagyon szorosra állítod mindet, akkor iszonyat nehéz a végén a csatlakozót rendesen a helyére nyomni!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 885 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]