phpBB Forum

#
Pontos idő: kedd feb. 25, 2020 3:22 pm

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 249 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ülések,övek(gyári)
HozzászólásElküldve: pén. dec. 05, 2014 6:49 pm 
VIP

Seri19 írta:
Van olyan akinek jól működik az öv visszahúzó?

Van, az enyém jó, a fehérben is jók voltak.
Sőt, a fehérben állandóan nyávogtak az utasaim, hogy túl feszes (én nem éreztem annak).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 07, 2014 8:02 am 
VIP

Hát előfordulhat. :D De a csacsiba vettem zsírúj öveket anno és az is elég laza volt :D

2108 1.3i GM Valmet Baltic Bumpers-->2110 1.5i 16V DOHC Bosch M(otronic)1.5.4 Euro2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 08, 2014 2:04 pm 
VIP

Seri19 írta:
Van olyan akinek jól működik az öv visszahúzó?

Igen. Nálam közel tökéletes mind. Az anyós ülésé picit gyengébb mint a többi, de nem akarom piszkálni.
Egyébként szétszedhető. A legtöbb baja abból van, hogy bekoszosodik és a billenéshatároló ettől nem működik, illetve a rugó a sok kosztól alig fér el a helyén. Sajnos, ha az övfeltekerő orsó környékén gyűlik benne össze sok kosz, akkor is akadni kezd a szerkezet. Türelemmel, 1-2 óra játszadozással egy övfeszítő tökéletesé tehető.
Arra kell figyelni, hogy az automata visszahúzó doboz két oldalán lévő fedeleket óvatosan vedd le, és ha látod, hogy a rugós részen dolgozol, akkor nagyon figyelj arra, hogy ne lőjön ki a rugó, mert akkor az +1 óra szívás, még akkor is ha minden alkatrész hiánytalanul megvan és nem kell keresgélni őket! :(
Ja és a szerkezet alkatrészeit kenni, zsírozni, nem szabad, csak puha ronggyal tisztára törölni és összerakni. Minden agyagtól csak ragadni fog a szerkezet!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 02, 2018 11:16 pm 
Taxis VIP

Kinek van autókárpitos ismerőse barátja aki otthon fusizik és meg tud varrni egy új kárpitot hátra? Csak varrni kéne. Kösz.!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 03, 2018 1:20 am 
VIP

rami007 írta:
Kinek van autókárpitos ismerőse barátja aki otthon fusizik és meg tud varrni egy új kárpitot hátra? Csak varrni kéne. Kösz.!

Én ismerek egy kárpitost. A nevét nem tudom, de a XIV. ker. Mogyoródi út és Szuglói Körvasút sor sarkon (Szuglói körvasút sor 91.) lakik. (Sarki ikerházban a sarok felőli lakás.) Elég nagy darab ember, régen az Ikarusznál volt kápitos. Érti a dolgált. Viszont már nagyon rég nem láttam. Nincs messze és egy kérdést megérhet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 03, 2018 1:54 pm 
Taxis VIP

megnézem köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 01, 2020 3:55 pm 

Szevasztok!

Egy ideje már alig tudtam be- és kikapcsolni az övemet, mert a leglassabb mozgatásra is befogott. Bármilyen szögben, bármilyen lassan is próbáltam húzni, a végén már nem tudtam használni. Szétszedtem, és azt találtam, hogy a kis rugó, ami gyors húzáskor a centrifugális erő által kilökött, és így a külső fogakban megakadó kerek lemezt középen tartja lassú húzáskor, elgyengült. A leglassabb húzásra is kiengedte a kerek, fogas lemezt. Átnéztem ezt a fórumot és a zsiguli.hu-n található írást is az öv visszahúzóról, és azt láttam, hogy a lemez alján meggyűlő szennyeződés gátolhatja a rugót a visszahúzásban. Nekem nem ez volt a bajom, hanem tényleg a rugó gyengült el, mert patyolat tiszta belül a szerkezet, a kerek lemez alja is. A lemez meg az a kis elem, amibe a rugó be volt akasztva, szóval minden nagyon könnyen jár, érezhető ellenállás nélkül, és nincs mit letisztítani. Most egy csomó van az övemen, ami megakadályozza, hogy visszahúzódjon, és magam elé terítem vezetéskor, de egyrészt nem szeretem, mert mindig használok (használnék) övet, másrészt pedig lejárt a műszakim, és így biztos nem újítják meg. A Lada boltban elmondták, hogy a biztonsági öv biztonságtechnikai szerkezet, és tilos javítani, megbontani, így nincs hozzá semmilyen alaktrész. Ezt maximálisan megértem, de egy kis rugó miatt nem akarok huszonvalahány ezerért (ennyi az ára, mert csak párban kapható) újat venni. Próbálkozhatnék bontóban, de az én példányom - a rugót leszámítva - tiszta, kifogástalan, a bontott pedig ki tudja... Jó lenne egy ilyen pici rugó, de ha a paraméterei nem megfelelőek, akkor esetleg nem fog meg, amikor kellene. Viszont ha tesztelem úgy, hogy az övet kézzel, a lassúnál pict gyorsabban húzom, és megfogja, akkor szerintem fognia kell balesetkor is. Próbálta már valaki helyettesíteni azt a rugót?És még egy kérdés: Mivel tudom egyszerűen elvágni az övet? Tapétavágó? fűrészlap? Buta kérdésnek tűnik, de volt, hogy amikor helyezkedés közben hátrébb csúsztam picit az ülésben, akkor visszább húzódott az öv, de utána nem engedett ki, így esetenként, már a vezetést veszélyeztette, illetve volt, amikor olyan feszes volt, hogy a csatnál is feszült, és annyit sem mozdult, hogy ki tudjam magam csatolni. Akkor valahogy sikerült, de többször ilyet nem akarok. Nem szeretnék az újságba kerülni valami olyasmi címmel, hogy: "Különös öngyilkosság: a biztonsági övével folytotta meg magát".

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 06, 2020 1:37 pm 
VIP

Szia!
Ha a pesti vagy a szegedi ladaboltos mondta, hogy nincs hozzá alkatrész, akkor az úgy is van.
Szerintem vegyél bontóban egyet, ami még autóban van, és kipróbálva működik. (A cserélendő oldalra és heyre való legyen mindenképp.) Ha szépen megtakarítod (szíjat érdemes mosni és legyen tiszta, ne málljon a széle), akkor használd azt. Ha nem bízol benne, akkor csak szereld ki belőle a rugót és ragd át a sajátodba.

Mindezek ellenére szerintem az a rugó jó, csak valamit elnézhettél benne. A borulásérzékelős golyó szokott bekoszolódni és megragadni a kosztól. Ezért nem akad be, vagy állandóan beakadva marad a szíj, mint nálad.

A tapétavágó kés új pengéje biztos elvágja a szíjat, ha végveszély van!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 08, 2020 3:48 pm 

Köszi szépen, akkor megyek a bontóba. Szerintem tényleg a rugómmal van a baj, mert a golyó környéke is tiszta, és teljesen szabadon jár. Kinyitva is láttam, hogy enged a rugó amint elkezdem húzni az övet. De ha kapok egy jó állapotú öv visszahúzót, akkor nem fogom csak azért szétszedni, hogy ezt bebizonyítsam magamnak :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 249 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]