phpBB Forum

#
Pontos idő: pén. nov. 27, 2020 6:16 am

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2649 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 173, 174, 175, 176, 177
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Dumaláda
HozzászólásElküldve: szer. nov. 11, 2020 8:25 pm 
VIP

Az enyém egy ideje csak a teremgarázsban áll. Ha idegen arra jár nagyon megcsodálja. Több vételi ajánlatot is kaptam, de nem eladó. :D
Gyerekeim mindig azt kérdezik, mikor megyünk a szamarával. Még nagyon kicsik, de már most imádják!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 14, 2020 10:11 am 

Az enyém minden nap rója az utakat, itt Budapesten már nagyon megnézik, kb. havonta látok Samarát szembe jönni. Vételi ajánlatot még nem kaptam! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 14, 2020 2:39 pm 

Ma vettem egy emelőt a Samarához, mert az enyém már haldoklik, az eladó bácsinál volt egy olyan "Samara teszter" nevű kütyü, amit a bekarikázott csatira lehet rádugni és mindenféle adatot kijelez, látott már valaki ilyet?
Csatolmány:
20200904_170243k.jpg
20200904_170243k.jpg [ 161,95 | Megtekintve 182 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2020 1:59 am 
VIP

Kár hogy a műszert nem fotóztad le! Szerintem az emberek 99%-a csak hallott ilyen kütyüről, de te vagy az első aki már látta is! (Ez olyan mint a gyári digitális műszeregység. Szerintem olyat is csak te láttál! :D )

Anno Emillel beszéltünk errül a csatlakozóról. Onnan akarta venni a jelet a fordulatszámhoz és az általa tervezett programozható gyújtáselektronikához. Ha jól rémlik azt mondta, hogy azért túl sok infót azon a csatlakozón keresztül nem lehet kinyerni az autóból. Azért az nem egy OBD2 csati! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2020 12:11 pm 

Igazából meg is vettem volna, de 30eFt-ot kért érte a bácsi, az nekem kicsit sok. Ha jól emlékszem, ezeket mutatta a szerkezet: Feszültség a generátorná/trafónál/akksinál, fordulatszám nagysága, előgyújtás mértéke, meg még 2-3 dolog, amiről nem tudom, hogy mi lehetett.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2020 3:06 pm 
VIP

Igen! Hát, ennyi kicsit sok érte, még akkor is ha igazi múzeumi gyűjteménybe való darab.
Egyébként valószínűleg zárásszöget is mért, hengerenként, bár ez a csacsinál elég fix, és nem igazán változhat. A zárásszög értékét az egyszerűbb orosz elekronikák abból a korből mind mérték. Nekem is van belőle egy. Megszkítós gyújtásnál volt értelme nézegetni, de itt nem nagyon.
Ha tudod a típus nevét, akkor talán érdemes keresgélni az orosz oladalakon. Hátha találsz hozzá valami leírást, kapcsolási rajzot és akkor szabad idődben elkészítheted magadnak. Ez olyan szintű elektronika lehet, amit simán te is össze tudsz rakni otthon.

HF hogy áll? Mikor teszteljük az új motort? :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2020 6:10 pm 

Igen, zárásszöget is mért! Elvileg magyar kütyü volt, legalábbis úgy rémlik, hogy LADA SZAMARA és utána valamilyen betűk meg egy szám volt ráírva. Majd még fűzöm a bácsit, hátha odaadja olcsóbban.
A hengerfej elvileg már kész, csak még nincs teljesen összerakva. Annyira jó most az autó, hogy nem szívesen bántanám. Hétvégén volt Balaton oda-vissza, végig 140-150 között mentem, néha beleszaladt 160-ba, meg se kottyant neki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 19, 2020 1:36 am 
VIP

Hát ja! A te autód annyira jó, hogy csak rontani lehet rajta. El kell dönteni, hogy a mostanit reszeled, vagy egy másikat, amit nem sajnálsz. Én az utóbbit választanám, mivel a mostanira napi szinten szükséged van.
Szerintem kellene beszélned ramival és az ő "bevásárlókocsiján" összerakni azt a motort, amiből a hengerfej is van. Papírod is van róla. Ha tuti jó, akkor egyben cserélheted és a tapasztalatok alapján okosíthatod a kocsiból kiszedettet. Nagy meló, de a következő 10 éves tervbe belefér! :D
De szívesen mennék én is a csacsival egy balatoni kört! :D
A bácsit meg puhítsad! Biztos megvannak a műszer papírjai, legalább azokat másold le és tedd itt közkinccsé!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 23, 2020 9:16 pm 
Taxis VIP

Mondták ,hogy hátszél lesz azután fordul :D Én is előszedtem ,becsörög a százoktánossal is egy egy ponton. Lehet ,hogy tényleg kéne egy írható gyújtás.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2649 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 173, 174, 175, 176, 177

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]