phpBB Forum

#
Pontos idő: vas. jún. 13, 2021 1:31 am

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 815 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőrendszer
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 03, 2021 8:16 pm 
VIP

Téged ismerve, attól tartok, hogy erre a kérdésre a korrekt válasz már nem fog kiderülni. Pedig érdekes lett volna megtudni! :D
Szerintem, még 5-10 évet elment volna az a hűtő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 03, 2021 8:27 pm 

eyg írta:
Téged ismerve, attól tartok, hogy erre a kérdésre a korrekt válasz már nem fog kiderülni. Pedig érdekes lett volna megtudni! :D
Szerintem, még 5-10 évet elment volna az a hűtő.

Nem nyert! :) Az lett a vége, hogy elmentem a retroautóba és vettem egy eredeti gyári hűtőt kemény 6eFt-ért, majd végül nem szereltem be! :) Úgyhogy ki fog derülni, hogy mennyit bír a kínai technika! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 03, 2021 10:25 pm 
VIP

Ennyiért még befektetésnek is jó üzlet csacsi hűtőt venni! :lol:
Nagyon eleged lehetett már a szerelésből, ha megvetted a hűtőt, de mégsem cserélted ki!
Utastér hűtőt is vettél?
Annak a cseréje nagy szívás lesz, de megéri! Amíg nem csinálod meg, addig mindig bosszantani fog, hogy mennyit dolgoztál vele és még mindig rossz!

A csacsi egyébként ilyen. Néha nagyon kéri a törödést, aztán ha megkapja, akkor sokáig hálás tud lenni! "EZÉRT SZERESSÜK!" :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 04, 2021 2:18 pm 

Nem, azt még nem sikerült beszerezni. Szerintem őszig nem is foglalkozom vele, de a legsanszosabb, hogy megvárom, amíg tél közepén elönti az utasteret a hűtővíz! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 04, 2021 4:16 pm 
VIP

ggabbroo írta:
Nem, azt még nem sikerült beszerezni. Szerintem őszig nem is foglalkozom vele, de a legsanszosabb, hogy megvárom, amíg tél közepén elönti az utasteret a hűtővíz! :)

Azért mikor időnkén fűteni szeretnél és állandó fagyállósazgú lesz minden, csípi a szemed + a szélvédő ragadni fog a fagyálló párájától és nem lehet páramentesíteni az utasteret, azt előbb fogod útálni, mint azt, ha már úszol a fagyállóban!
A másik hogy a szőnyeg alá befolyik azonnal a fagyálló, már a legkisebb szivrgásnál is és szétrohad a szőnyg alatti filc szigetelés. Nagyon durva meló azt télen takarítani és a szőnyegeket szárítgatni a fagyban. Szigetelő filcet sem lesz könnyű szerezni, ha teljesen szétmegy és még az utastér is zajos lesz. :(
De te tudod! A kibicnek semmi sem drága!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 04, 2021 8:07 pm 
Taxis VIP

Sokan nem tudják, de nem a fűtő radiátor a legnagyobb gáz! Sajnos a szélvédőt ki kell húzni tömítőpasztával mert átfolyik mellette az eső víz és szétrohad minden és még párás is lesz a szélvédő folyton.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 05, 2021 4:36 pm 

eyg írta:
Azért mikor időnkén fűteni szeretnél és állandó fagyállósazgú lesz minden, csípi a szemed + a szélvédő ragadni fog a fagyálló párájától és nem lehet páramentesíteni az utasteret, azt előbb fogod útálni, mint azt, ha már úszol a fagyállóban!
A másik hogy a szőnyeg alá befolyik azonnal a fagyálló, már a legkisebb szivrgásnál is és szétrohad a szőnyg alatti filc szigetelés. Nagyon durva meló azt télen takarítani és a szőnyegeket szárítgatni a fagyban. Szigetelő filcet sem lesz könnyű szerezni, ha teljesen szétmegy és még az utastér is zajos lesz. :(
De te tudod! A kibicnek semmi sem drága!

Na jó, elkezdek fűtőradiátort vadászni! :)
Egyelőre beraktam egy rongyot a csövek alá, de úgy néz ki, hogy elzárt csapnál nem jön hűtővíz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 05, 2021 4:47 pm 

rami007 írta:
Sokan nem tudják, de nem a fűtő radiátor a legnagyobb gáz! Sajnos a szélvédőt ki kell húzni tömítőpasztával mert átfolyik mellette az eső víz és szétrohad minden és még párás is lesz a szélvédő folyton.

Szerencsére nálam ez a probléma nem áll fenn, pár felhőszakadást már átélt az autó, de soha nem jött be víz az utastérbe.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 11, 2021 9:03 pm 

eyg írta:
A csacsi egyébként ilyen. Néha nagyon kéri a törödést, aztán ha megkapja, akkor sokáig hálás tud lenni! "EZÉRT SZERESSÜK!" :D

Na ez most nagyon kéri! :) 10 napja lettem kész a váltó szereléssel, azóta megjártam Balcsit oda-vissza, váltó porszáraz, hűtővíz egy csepp sem fogyott, minden happy, erre tegnap állok piros lámpánál, odajön egy gyalogos és szól, hogy folyik a hűtővizem. Frankó, biztos valamelyik csövet nem jól raktam vissza, Tesco parkolóban megállok, hogy kicsit ránézzek, hát ez nem folyik, hanem szépen ömlik a hűtő felső csatlakozásánál. Semmi gond, tuti szétrepedt a cső, szerencsére van otthon másik. Ma reggel nekiálltam a csövet kicserélni, de annak semmi baja nem volt, a hűtő csőcsonkja repedt szét, úgyhogy végül mégis bekerült a szép új hűtő! :)

Csatolmány:
20210511_101130.jpg
20210511_101130.jpg [ 208,09 | Megtekintve 448 alkalommal. ]

Csatolmány:
20210511_101356.jpg
20210511_101356.jpg [ 208,72 | Megtekintve 448 alkalommal. ]

Csatolmány:
20210504_180418.jpg
20210504_180418.jpg [ 106,23 | Megtekintve 447 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 12, 2021 3:58 pm 
VIP

Hali!
Neked most kijut a jóból, az biztos! :)
Szerintem nagyon brutálisan bántál a régi radiátorral! (vagy a kínai műanyg csak 15 évet bír!)
De legalább jól megérezted, hogy cserélned kellene a hűtőt is! Szóval tudsz te valamit! :)

Ez a Made In USSR. felirat elég bizar. Ezeket a 90-es évek végéig kicserélték MADE IN RUSSIA-ra. Így az új hűtód is lehet min. 20 éves! Kezdhetsz aggódni, hogy mikor bomlik le ez is magától! :lol:
Sokkoljalak még? :)

Amúgy nálam hasonlóan a felső csőcsonk törött szét (10 éves gyári hűtőn), csak nem ennyire a töve, hanem kb. félig a csatlakozó gumicső alatt. A hűtőn a kb. 5 cm hosszú csőcsonkból olyan 1,5 cm-nyi maradt.

DE A CSACSIT AKKOR IS SZERESSÜK!!!! :) :) :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 12, 2021 4:11 pm 
VIP

ggabbroo írta:
Na jó, elkezdek fűtőradiátort vadászni! :)
Egyelőre beraktam egy rongyot a csövek alá, de úgy néz ki, hogy elzárt csapnál nem jön hűtővíz.

Nézz be a szőnyeg alá, hogy nem vizesedik-e a szigetelés.
A küszöbnél kell levenni a belső köszöb műanyag burkolatát. Így tudod a szőnyeget felhajtani és benyúlni alá.
A másik lehetőség, hogy a váltókarnál szeded le a műanyag burkolatot és ott próbálsz benyúlni a szőnyeg alá. Itt elvileg közelebb leszel a vizesedő részekhez, de kicsi a nyílás amin be tudsz nyúlni.
Csak akkor legyél nyugodt, ha a tűzfal tövében a hangszigetelő anyag filc része is teljesen száraz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 12, 2021 9:21 pm 
Taxis VIP

Nem lehet! Egybe van az egész szőnyeg és a zajszigetelés is . Ki kell bontani az "A" oszlopnál alul és talán belehet nyúlni, persze a küszöb borítóval együtt. Én félbe vágtam az ülés előtt és így külön bontható. Persze más a felhasználási terület :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 13, 2021 8:57 pm 

eyg írta:
Ez a Made In USSR. felirat elég bizar. Ezeket a 90-es évek végéig kicserélték MADE IN RUSSIA-ra. Így az új hűtód is lehet min. 20 éves! Kezdhetsz aggódni, hogy mikor bomlik le ez is magától! :lol:

Na én meg pont ezeket a CCCP/USSR feliratú alkatrészeket vadászom folyton, valahogy vonzódom ezekhez a régi szarokhoz! :) Retroautóból az utolsó darabot hoztam el, ezt is valami alsó raktárból bányászták ki nekem. A másik variáció a bárokeres kínai alufólia hűtő lett volna 10.500 Ft-ért, azt inkább kihagytam, mert hihetetlen silány minőségűnek tűnt. Egyébként anno a CROWN-t is ott vettem, ami minőségben hozza a gyári szintet, igazából a Lada felirattól eltekintve pont ugyanolyan a két hűtő.
Eddigi tapasztalat az új hűtővel: sokkal ritkábban indul be a hűtőventilátor és kb. fele annyi ideig megy, mint eddig. Gondolom a régi hűtőre 15 év alatt lerakódott kosz sokat rontott a hőleadásán.

Fűtőradiátort még nem vettem, de már vadászok rá, gyárit vagy Nissens-t akarok venni, bár a Nissens-re mondtad, hogy nem annyira jó....
Szőnyeg alá egyelőre nem nézegetek, inkább a "Ha nem tudom, nem fáj..." kezdetű nótát dúdolgatom! :)

Bár eldöntöttem, hogy őszig nem szerelek többet, de most annyira tetszik, hogy a váltó porszáraz (és mivel úgyis pont időszerű lesz egy olajcsere), annyit még megcsinálok, hogy leszedem a kartert meg az olajpumpát és ott is letömítek mindent, mert valamelyik alól újkora óta folyik az olaj. A végén talán lesz egy civilizált autóm, amelyik nem hagy mindenütt olajcseppeket! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 14, 2021 4:10 pm 

Ja és az új hűtőről beszerelt állapotban még nem is volt kép, de nem ússzátok meg! :)

Csatolmány:
20210514_144430.jpg
20210514_144430.jpg [ 149,92 | Megtekintve 349 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 19, 2021 11:49 am 

eyg írta:

Na sikerült szerezni gyári új komplett fűtésboxot radiátorral, ventilátorral kemény 4900Ft-ért. Nyár végén csere.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 815 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]