phpBB Forum

#
Pontos idő: vas. jún. 13, 2021 3:22 am

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 815 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 51, 52, 53, 54, 55
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőrendszer
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 20, 2021 12:58 am 
VIP

ggabbroo írta:
Na sikerült szerezni gyári új komplett fűtésboxot radiátorral, ventilátorral kemény 4900Ft-ért. Nyár végén csere.

Te egy zseni vagy! Mindent gombokért veszel az autódhoz, ez igen! Gratula! :D
Retroautó, vagy más forrás volt?

Szerintem, ha jót akarsz magadnak, akkor menj el autóbontóba a radiátor gumicsövével és keress hozzá való rugós bilincseket, amik a modernebb autókban vannak. Biztosan gombokért találsz majd ilyet is, és akkor nem kell az AWAB-bilincsekkel szívni. VW konszernes autókban biztosan találsz, azok ilyenekkel vannak tele.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 20, 2021 8:39 pm 
Taxis VIP

a "konszern autói" hoz gumi csövet használnak ami rugalmas . Ezek meg kő kemények

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 20, 2021 10:40 pm 
VIP

rami007 írta:
a "konszern autói" hoz gumi csövet használnak ami rugalmas . Ezek meg kő kemények

Kb. 10 éve szenvedtem ezzel. A gyári tizen éves tényleg olyan kemény volt mint a bakelit és kb. úgy is tört. (20 év küröl a konszern gyári gumijai is tudnak rendesen keményedni, ami szintén személyes tapasztalat, persze a ladát nem érik utól! :lol: )
A XVI. ker-i Ladaboltban vettem akkor új csöveket (utastérbe) és azok klassz lágyak voltak. Annyira lágyak, hogy a körkörösen szorítani képtelen apró awab bilincsek (tojás alakúak lettek) és maguk alatt úgy meggyűrték a gumicsövet, hogy képtelen volt tömíteni és folyt a hűtővíz a "tojás alak csúcsainál". (Bocs hpgy így írom, de szerintem így leginkább érthető.) A rendszert újtra szét kellett bontani, szírítani az utasteret, stb. A kivett a bilincseket kézben lehetett úgy formálni, hogy összehúzott állapotban is kör keresztmetszetűek legyenek. Orbitális szívás volt. Nem véletlenül használnak a gyárban szalagos bilincset, de olyat itthon én nem tudok, így marad a "konszerntől kölcsönvevő" módszer. Főleg, ha van idő felkészülni rá.
Ha valaki ragaszkodik a "lada minőséghez", akkor a vastagabb benzincső gyári bilicse is jó, de egy huszon x éves bontott autóban sem igazán találni belőle. Persze ggabbroo-nak szerintem lehet ez is sikerülne! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 23, 2021 11:48 am 

eyg írta:
Te egy zseni vagy! Mindent gombokért veszel az autódhoz, ez igen! Gratula! :D
Retroautó, vagy más forrás volt?

Nem vagyok zseni, csak szerencsém volt, pár nap keresgélés után a facebook marketplace-re felrakták ezt a kedvező kis hirdetést, persze, hogy rögtön lecsaptam rá. Pedig már majdnem ott tartottam, hogy a Vdfker-től megrendelem csak a radiátort 8680Ft-ért. Retroautóban meg sajnos csak valami kínai utángyártott radiátort árulnak, kb. fele olyan sűrűn vannak benne a hőleadó lamellák, mint a gyárin.

Rugós bilincs jó ötlet, gondolom ott a méretet nagyon el kell találni, hogy jól illeszkedjen.

Gumicső témában én is azt mondom, hogy ami kőkemény, az valszeg még ilyen 20-30 éves gyári túltárolt darab, én egyszer a bárokernél vettem egy ilyet, fél tonna szilikonspray volt ráfújva, emiatt sajnos csak otthon vettem észre, hogy betonkemény, a 15 éve a kocsiban szolgáló gumicső sokkal puhább volt nála. Retroautóban ebből is van jó minőségű utángyártott gombokért.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 24, 2021 3:04 am 
VIP

ggabbroo írta:
Rugós bilincs jó ötlet, gondolom ott a méretet nagyon el kell találni, hogy jól illeszkedjen.

Nem árt! :wink: Ezért mérd le a radiátor csatlakozóját és ha belefér, akkor a gumicsövet is vigyél magaddal a beszerzéskor.
Ha a rugós bilincset teljesen összenyomva épp felmegy a gumicsőre, vagy max. 1-2 mm-rel nagyobb az átmérője, mint a gumicső, akkor biztosan jó lesz. Keress párat és próbálgass!
A XV. ker. Késmárk utcai Aldi mögött van egy bontó, ami kifejezetten a "konszern" autóival foglalkozik, bár az ott lévők hangulatától függ, hogy foglalkoznak-e az emberrel. :(
A X. ker Keresztúri út Bonci bontóban nagyon normálisak, de ők nem csak a "konszern" típusaival foglalkoznak. Persze ettől még lehet, hogy itt előbb találsz megfelelőt.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 815 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 51, 52, 53, 54, 55

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]